اپراتور تاور کرین:

قطعا تا کنون چرثقیل ها ی برجی را در کنار آسمان خراش های بزرگ در حال ساخت مشاهده کرده اید.برای کنترول این تاورکرین ها احتیاج به یک اپراتور است  که به بالای این جرثقیل رفته و در کابین اپراتور مستقر شود.

یک اپراتور جرثقیل برجی میتواند با جا به جایی اهرم و فشار دادن پدال تمامی اجسام سنگین پروژه را که احتیاج به جا به جایی دارند را جابه جا کند.

یکی دیگر از مکان هایی  که از تاور کرین  استفاده می کند بنادر است که در آنجا بصورت ثابت احتیاج به یک اپراتور دارند که اجسام سنگین را از روی کشتی های باربرداری جا به جا کنند.

در حال حاضر در کشور ایران تعداد خیلی کمی از اپراتور ها هستند که دوره تخصصی اپراتور تاورکرین را گذرانده باشند و اکثر کسانی که به عنوان اپرتور تاور کرین میشناسیم معمولا به صورت تجربی کار میکنند

اپراتور های جرثقیل برجی برای دست یابی به تجربه در این زمینه باید یک دوره آموزش رسمی که در فنی و حرفه ای کشور برگزار میشود شرکت کنند

اپراتور تاورکرین
اپراتور تاور کرین

اپراتور تاور کرین نقش بسیار مهمی در سلامت دستگاه دارد

مهارت مورد نیاز یک اپراتور تاورکرین که باید به آنها مسلط باشد:

-دانش در زمینه ساخت و ساز :دانش شناخت مواد ،متد ابزار های ساخت و ساز تعمیرات و رفع اشکالات ساختمان

2تسلط به کنترول تاور کرین :کنترول کردن تاورکرین در شرایط نا مطلوب آب و هوایی

3-مهارت شناخت کافی دستگاه ونوع باربرداری و رعایت حداقل میزان باربرداری تاور کرین

نکته مهم در خصوص اپراتور تاورکرین:

سوالی که ذهن اکثر کارفرمایان را به خود مشغول کرده است اینکه اپراتور خوب چه ویژگی هایی دارد

نکته مهمی که یک اپراتور خوب باید داشته باشد این است که باید روی عملکرد تاورکرین تمرکز کافی و لازم را داشته باشد و به کارفرمایان پروژه پیشنهاد میشود حتما از اپراتور هایی استفاده کنند که حتما مدرک اپراتورتاورکرین را از یک مرکز معتبر دریافت کرده باشند زیرا افرادی که دارای مدرک میباشند در زمان کار آموزی فرصت هایی برای کار در یک سایت ساخت و ساز به عنوان یک اپراتور تاورکرین و یاد گیری حرفه ای را خواهند داشت.

حتما از خود میپرسید چگونه میتوانید با یک اپراتورحرفه ای  قرارداد ببنید

گروه مهندسی امجدیان این امکان را برای شما فراهم کرد  و امکان قرارداد با اپراتورهای متخصص ،با تجربه و با رزومه ی فوق العاده قوی در این صنعت اماده اخذ قرارداد با کرفرمایان پروژه را دارد .

لطفا ما رو در اینستاگرام دنبال کنید

9 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید